OTO Takvim

Marş motoru tamiri bir elektrik ustası ve dinamocular tarafından 1 saat gibi kısa süre de yapılan bir işlemdir. Marş motoru tamiri yaptırmadan önce marş motorundan olduğu emin olunmalıdır. Bazı marş basmama gibi durumlarda kullanıcılar direkt olarak arızanın marş motorundan olduğunu zannetmektedir. Marş basmamasının birçok sebebi olabilmektedir. Öncelikle marş motoru arızası durumunda marş basma anında tık sesi gelir veya marşı hiç çevirmez. Bu gibi sorunlarda marş motoru değişimi veya tamiri yöntemlerine başvurulur. Şimdi ise sizlere marş motoru tamir fiyatlarının ne kadar olduğundan bahsedelim.

Marş Motoru Değişim İşçilik ve Tamiri Fiyatları

Marş Motoru Tamiri Fiyatları 2024

Marş motoru tamiri fiyatı 2024 yılında alttaki tabloda listelenmiştir. Her araçta marş motor tamiri farklı fiyatlarda olabilir. Kullanılan malzemenin kalitesi, markası ve orijinal olup olmaması gibi sebepleri marş motoru tamir fiyatını doğrudan etkilemektedir.

Marka/ModelMarş Motoru Tamiri Fiyatı
Tofaş marş dinamosu tamiri fiyatı450 TL – 1200 TL
Skoda favorit marş motoru tamiri500 TL – 1500 TL
Opel astra marş dinamosu tamiri fiyatı1200 TL – 3600 TL
Tipo marş dinamosu tamiri560 TL – 1500 TL
Megane 1 marş dinamosu tamiri700 TL – 2100 TL
Opel vectra marş dinamosu tamiri900 TL – 2700 TL
Palio marş dinamosu tamiri750 TL – 2100 TL
Tempra marş dinamosu tamiri750 TL – 2100 TL
Lada samara marş motoru tamiri700 TL – 2100 TL
Fiat linea marş dinamosu tamiri1300 TL – 3900 TL
Marş Motoru Tamir Fiyatları 2023-2024

Marş Motoru Tamiri Kaç Saat Sürer?

Bir dinamo ustası veya elektrikçi ustası tarafından yapılmakta olan marş dinamo tamiri yaklaşık olarak 1 saat sürer. Bu süre ustanın veya servisin yoğunluğuna göre değişir. Marş motoru tamiri genellikle kısa sürer. Arızalı parçalar sökülür ve yeni bobin sarılarak ve diğer değişmesi gereken parçalar değişerek tamamlanır.

Marş Motoru Arızası Kısaca Nasıl Anlaşılır?

Marş motoru arızası kısaca marşın tepki vermediği durumlarda anlaşılır. Otomobil sürücüsü aracın marşını çevirir ve herhangi bir tepki olmaz. Bu gibi durumlarda ilk olarak akü kontrol edilir ve akü doluysa marştan şüphelenir. Yine de son noktayı bir usta koyacaktır. Marş çevirme anında tık sesi geliyor veya araçta başka bir sorun olmamasına rağmen hiç tepki vermiyorsa marş dinamosu arızası mevcuttur.

Marş Motoru Tak Sök İşçilik Fiyatı Ne Kadar?

Marş motoru değişimi veya tamirinde işçilik fiyatları araba markasına göre değişir. Bazı arabaların marş dinamosu çok farklı konumdadır ve çıkartılması oldukça zorludur.

Marş motoru tak sök değişim ve tamir işçiliği ortalama 550 TL‘den başlar ve marka modele göre daha da artar. Net fiyat bilgisi almak isterseniz bu konu altına yorum olarak marka ve model belirterek marş motoru takma sökme işçiliğini öğrenebilirsiniz.

Şarj Dinamosu Tamiri Fiyatı için alttaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

https://ototakvim.com/sarj-dinamosu-tamiri/

Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
HALİL

Peguet partner 1.9 2004 marş motoru tamiri tamirinde değişenler ve fiyat ve sıfır marş motor fiyatı (vale marka ) ve işçilik fiyatları nedir?

Ali

Skoda Fabia 1.4 marş motoru tamiri ücreti ne kadar yaklaşık

Olcay

Merhabalar bende 110luk ford connect var marj motoru arızalı 2008 model fiyatı ne olur tamirin

Oktay

2011 nissan note dizel aracın marş motoru arzalı fiyat ne olur acaba.kömürleri bitik herhalde

yavuz

seat ibiza 2006 model fiyat

7
0
Would love your thoughts, please comment.x