OTO Takvim

Hurda araç lastikleri, geri dönüşüm sektörünün en önemli parçasından birisidir. Yüksek ekonomik değer taşıması ve çevre dostu olması sebebiyle geri dönüşüm sektöründe oldukça tercih edilir. Hurda lastik fiyatları, lastiğin çeşidine, boyutuna ve adetine göre şekillenmektedir. Konumuzun devamında hurda araç lastik fiyatlarını, boyutlarına göre bulabilirsiniz.

Hurda Araç Lastik Fiyatları 2023
Hurda Araç Lastik Fiyatları

Hurda Araç Lastik Fiyatları

Hurda araç lastik kg fiyatı 5.90 TL’den başlamaktadır. Lastiğin boyutuna ve çeşidine göre bu fiyatlar değişmektedir. Hurda lastik fiyatlarının boyutlarını kg ve ton cinsi fiyatlarıyla beraber alttaki tabloda görebilmek mümkündür.

  • 13″ inç hurda lastik kg fiyatı: 5.90 TL
  • 14″ inç hurda lastik kg fiyatı: 6.90 TL
  • 15″ inç hurda lastik kg fiyatı: 7.90 TL
  • 16″ inç hurda lastik kg fiyatı: 8.90 TL
  • 17″ inç hurda lastik kg fiyatı: 9.90 TL
  • Tır lastik kg fiyatı: 11.90 TL

Hurda Araç Lastikleri Ne yapılır?

Hurda araç lastikleri, piyasadan toplanarak geri dönüşüme kazandırılır. Bazıları parklarda kullanılır, bazıları ise balıkçılık sektöründe yapay yem yapılması için kullanılır. İçerisinde ki çelik ve diğer metal teller ayrıştırıldıktan sonra elde edilen lastikler günümüzde birçok ürün yapımında kullanılmaktadır. Bu yüzden elinizde hurda lastik varsa, bunu hemen hurdacılara satarak geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz.

Hurda Lastik Neden Geri Dönüştürülmelidir?

Hurda lastikler, toprağa, suya ve diğer kaynaklara oldukça fazla zarar veren maddelerdir. Bu yüzden geri dönüştürülmeli ve faydalı olacak ürünlerin üretilmesi konusunda kaynak sağlamalıdır. Bu yüzden birçok insan, elindeki kg ve ton olarak tuttuğu hurda lastikleri geri dönüşüm sektörüne iletmektedir. Bu gibi ürünler hem plastik ürünlerin üretiminde ve diğer birçok sektörde değerlendirilmekte ve yüzlerce farklı ürün olarak insan hayatına girmektedir.

Hurda Lastik Nereye Satılır?

Hurda Lastik Nereye Satılır?

Hurda lastikler, mahalle ve sokaklarda olan hurdacılara ve geri dönüşüm firmalarına satılmaktadır. Her mahallede en az bir adet hurdacı mevcuttur. Eğer mahallenizde hurdacı yer almıyorsa, hemen internet üzerinden adresinize yakın hurdacılar ile iletişime geçerek hurda lastiklerinizi satabilirsiniz. Elinizde minimum 10- 20 adet olduğunda hurdacılar adresinize kadar gelip lastikleri almaktadır.

Hurda oto lastiklerini en yakın hurdacıya satarak, geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz. Hurda lastikler kullanılmayan, çevreye zararlı olan maddelerdir. Bu yüzden bu konuda bilinçli olmak son derece önemlidir. Hurda lastikler hakkında merak ettiklerinizi bu konu altında ki yorum alanından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular:

Yamuk Çelik Jant Düzeltme Fiyatları 2023

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x