OTO Takvim

Debriyaj Baskı Balata Bitmesi Nasıl Anlaşılır?

Debriyaj balatası, yani baskı balata bitmesini anlamanın birçok yolu mevcuttur. Aracınızda ki baskı balatanın zayıfladığı anlarda birçok belirtiyi aracı sürdüğünüz her dakika hissedebilirsiniz. Baskı balata bitmesi durumunda yaşanacaklar, baskı balata sıyırması durumunda neler yapılması gerekir gibi bilgilendirmeleri siz OTO Takvim üyeleri için hazırladık.

En Basitinden Baskı Balata Bitmesi Nasıl Anlaşılır?

Baskı balata bittiği zaman en basit anlama yöntemi çekiş problemidir. Ani gaz pedalı yüklenmelerinde devir artar fakat hızlanma istenilen performansta gerçekleşmez. Baskı balata bitmesi durumunda çekiş düşüklüğü ile beraber alttaki durumlar yaşanır.

  • Kalkışlarda titreme
  • Çekiş düşüklüğü
  • İlk kalkışlarda titreşim
  • Vites geçişlerinde sertlik
  • Yakıt tüketiminde artış

gibi birçok durum yaşanabilir. Baskı balata zayıflaması, bitmesi gibi durumlarda şehir içi dur kalk sık sık yapılması durumunda ise baskı balata sıyırması yaşanabilir.

Biten Baskı Balata Çekişi Etkiler mi?

Baskı balatası biten bir arabada çekiş düşüklüğü üst seviyelerde yaşanır. Dip gaz dahi yapıldığında araba halk tabiriyle bağırmaya başlar ama gitmez. Bu gibi durumlarda araca giden yakıt miktarında değişiklik olmayacak fakat arabada istenilen performansta gitmeyeceği için yakıt tüketiminde bir artış görünür.

Biten Baskı Balata Çekişi Etkiler mi?

Baskı balata debriyaj seti zayıflamış arabayı sürekli bu şekilde kullanmak ise masrafın ilerleyen dönemlerde daha da büyümesine neden olur. Baskı balata çaktırma gibi yöntemlerinde günümüzde oldukça riskli ve tercih edilmediğini belirtelim. Baskı balata bitmesi durumunda yapılacak en iyi hareket yeni bir baskı balata debriyaj setinin alınmasıdır.

İnceleme: En İyi Baskı Balata Seti Hangisi? Değişim Fiyatları ne kadar ? Tüm Detaylar için Bağlantıya tıklayınız

https://ototakvim.com/en-iyi-baski-balata-markasi/

Baskı Balata Değişim Fiyatları ve İşçilik Ücretleri 2022

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x