OTO Takvim

Bir araçta istenmeyen en önemli kusurlardan biriside çürüklerdir. Özellikle taban çürükleri, direk çürükleri gibi önemli yerlerde oluşan korozyonlar araç sahiplerine büyük masraflar açmaktadır. Araçlarda oluşan bu çürüklerin elbette tamiri vardır fakat oldukça zahmetli bir süreçtir. Özellikle eski araçlarda ki çürümeler ile artık uğraşan ustaların bulunmaması ve bulunsa dahi çok yüksek fiyatlar istenmesi birçok otomobil kullanıcısının moralini bozmaktadır. Ustaların eski araçlarda ki çürükleri tamir etmemesinin en bariz sebebi ise dokunulan her yerin çürük olması ve uzun zaman isteyen bir iş olmasından kaynaklıdır. Peki bu oto çürük tamiri fiyatları ne kadar? Çürük taban tamiri kaç lira tutar ? sizler için tek tek cevaplayalım.

Araç Taban Çürük Tamiri Fiyatları 2022

Çürük Tamiri Nasıl Yapılır?

En sağlıklı çürük tamiri kesilerek yapılan çalışma tekniğindedir. Çürük yer öncelikle usta tarafından kesilir. Sonrasında zımpara makinesi ile temizlenir. Bu işlemden sonra kesilen yere göre bir sac parçası bulunur ve oraya kaynatılır. Bu işlem en sağlıklı yöntemdir. Bu iş yapılırken çürük temizlemesine ve temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Çürüğün kesildiği yerde ufak bir çürük parçası dahi kalsa kısa süre içerisinde yeni kaynatılan sac parçasında da çürümeler olacaktır. Bu yüzden kaporta çürük tamiri yaptırırken uzman iş yerleri ile çalışılması gerekir.

Çürük Tamiri Fiyatları

Çürük tamiri fiyatları taban altında ki çürümenin boyuna göre değişir. Bu çürük boyutu ne kadar büyük ise o kadar fazla sac ve oksijen kaynağı kullanılır. Aynı zamanda ustanın harcayacağı iş vakti de bir o kadar uzar. Taban çürük tamiri işlemi oldukça teknik bilgi ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Şimdi ise sizlere ortalama olarak bir çürük tamirinin kaç lira olacağından bahsedelim.

Marka ve Yapılacak İşÇürük Tamiri Fiyatı
Tofaş taban çürük tamiri fiyatıOrtalama 800 TL’den başlar.
Marşpiyel çürük tamiri600 TL-1500 TL arası
Brodway çamurluk ağzı çürük tamiri1500 TL (İki taraf-Boya hariç )
Hyundai Çürük taban tamiri1800 TL (İki taraf-Boya hariç )
2023 Araç Taban Çürük Tamiri Fiyatları

Araç Çürük Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç çürük tamiri işleminde dikkat edilmesi gereken ilk yerlerden birisi ustanın işçiliğidir. Günümüzde çürükleri macun ile kapatır boya atan birçok iş yeri bulunmakta. Bu gibi tamir işlemleri geçici ve sağlıksız işlemlerdir. Aracınızda ki çürüğün kesilmesi, sonrasında kesilen yere göre uygun sac kaynatılması gerekmektedir. Kısacası macun ile kapatma işlemlerinden uzak durulması gerekmektedir.

  1. Altı Çürüyen Arabaya Ne Yapılır?

    Altı çürüyen araca genellikle yeni bir taban sacı kaynatma işlemi yapılır. Bu işlem ise ortalama 1 haftaya kadar sürebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x