OTO Takvim

Eski nesil karbüratörlü araçlarda bazı zamanlar karbüratör tamirine ihtiyaç duyulur. Karbüratör tamiri genellikle istenilen performans alınamadığı durumlarda yapılır. Ayrıca otomatik jiklenin arızası, çekiş ve tekleme problemleri gibi durumlarda da karbüratör tamiri yöntemine başvurulur. Günümüzde oldukça fazla sayıda karbüratör tamiri ustası bulunur. Tamir işi genellikle karmaşık yapıda olan bir iştir. Karbüratör tamamen parçalarına ayrılır ve tamir takımları ile tekrar birleştirilir. Tüm karbüratörlü araçların karbüratör tamiri fiyatı farklı olabilmektedir. Fakat günümüz de ortalama fiyatları sizler için tabloda bir araya getirdik.

Karbüratör Tamiri Fiyatları

MarkaFiyat
Tofaş şahin doğan slx karbüratör tamir fiyatı650 TL
Renault 9 karbüratör tamir fiyatı700 TL
Lada Samara karbüratör tamir fiyatı750 TL
Tempra karbüratör tamir fiyatları800 TL
Broadway karbüratör tamir fiyatı700 TL
Skoda Favorit karbüratör tamir fiyatı800 TL
Fiat uno karbüratör tamir fiyatı800 TL
Mazda 323 karbüratör tamir fiyatı950 TL
Hyundai Excel karbüratör tamir fiyatı1200 TL
Ford Escort karbüratör tamir fiyatı1200 TL
2023 Karbüratör Tamiri Fiyatları

Karbüratör Tamiri Ne Kadar Sürer?

karbüratör tamiri fiyatları 2023
karbüratör tamiri fiyatları

Karbüratör tamiri ortalama olarak 3-4 saat aralığında sürer. Kaputtaki karbüratör sökülür ve masaya koyularak tüm parçalarına ayrılır. Bu esnada arızalı parçalar tespit edilir ve yenileri ile değişir. Bu süreç ustanın iş yoğunluğuna göre 1-2 saat daha uzayabilir. Karbüratör tamiri ettirmeden önce net süre hakkında ustanızdan bilgi alabilirsiniz.

LPG Araç Tekleme Gaz yememe Neden Olur ? adlı makaleye de göz atabilirsiniz.

Karbüratör Tamiri Sonrası Fark Olur mu?

Karbüratör tamiri yapılan araçta birçok fark meydana gelir. Eskisine göre daha rahat çalışma, daha rahat hızlanma ve beraberinde yakıt tüketiminde düşüş görülür. Karbüratörü tamir edilen araçta performans artışları kesinlikle görülür. Gazda veya benzinde sorun yaşandıysa yapılan tamir işlemi sonrasında bu sorunların tamamen bittiğini görebilirsiniz. Günümüz de araç sahibi genellikle muayene işlemlerinden önce benzin sisteminde ki sorunlar için karbüratör tamiri yaptırır ve muayene istasyonlarında bir problem yaşamadan benzin sisteminden geçerler.

Karbüratör Tamirini Kim Yapar?

Karbüratör tamirini oto sanayi sitelerinde ki karbüratör ustaları yapmaktadır. Özellikle yeni karbüratörlerin çok pahalı olduğunu hesap edersek tamir işinin oldukça ekonomik olduğunu da söyleyebiliriz. İlinizde bulunan oto sanayi sitelerine giderek karbüratör ustalarıyla konuşabilirsiniz. Özellikle günümüz de çok isim yapmış karbüratör ustaları bulunmaktadır. Bu gibi kişilere tamir yaptırdığınız da oldukça güzel sonuçlar alınmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x