OTO Takvim

Birçok sebepten ötürü arabalarda ki tamponlarda kırık ve çatlaklar oluşabilmektedir. Araç sürücüleri ise genellikle yeni bir tampon almak yerine en mantıklı seçenek olan tamir yöntemine başvurmaktadırlar. Kırık tampon tamiri fiyatları yeni bir tampona göre çok daha ucuzdur. Bu sebepten ötürü kaporta ustalarına giderek tamponun tamir edilmesini istemektedirler. Kırık tampon tamiri bir kaportacı ustası tarafından tamir edilir. Genel olarak tampon tamiri ücretleri şu şekildedir.

Kırık çatlak tampon tamiri fiyatları 2023

Kırık Çatlak Tampon Tamiri Fiyatları

Tamponda bulunan kırık ve çatlak boyutuna göre fiyatlar oldukça değişmektedir. Günümüzde bazı markaların kırık tampon fiyatlarını altta tabloda sizler için bir araya getirdik. Bu fiyatları OTO TAKVİM kullanıcıları tarafımıza yollamış ve hepsindeki kırık boyutu oldukça büyük durumda. Gerçek kullanıcı fiyatlarından oluşan alttaki tabloya bakabilirsiniz.

Egea kırık tampon tamiri fiyatı800 TL
Hyundai Accent Tampon Tamiri Fiyatları480 TL
Tofaş Şahin Doğan Kartal tampon tamiri fiyatı360 TL
BMW F30 kırık tampon tamiri2500 TL
Fiat Linea kırık tampon tamiri fiyatı690 TL
Mazda 323 tampon tamir fiyatı630 TL
Mercedes e200 tampon tamiri1200 TL
Fiat Doblo tampon tamiri fiyatı650 TL
2023 tampon tamiri fiyatları

Sökmeden Tampon Tamiri

Araç üzerinde ki tamponu sökmeden tamir edebilen kaportacı ustaları vardır. Bu tampondaki kırığın boyutuna göre değişecektir. Kırık boyutu oldukça büyük ise sökülmeden tamir edilmesi çok zordur. Bu yüzden kaporta ustası tarafından tampon dikkatli bir şekilde sökülür ve tamir edilmeye başlanır. Tampon tamirinde hem macun hem de plastik kaynak gibi işlemler kullanılabilir. Buda tamponun durumuna ve ustanın işçilik tecrübesine göre değişecektir.

Ön arka tampon tamiri fiyatları genellikle başta da belirttiğimiz gibi kırığın boyutuna göre değişir. Ayrıca kaporta ustasının iş yoğunluğuna ve profesyonellik durumuna göre oldukça değişken olacaktır. Bazı ustalar kırık boyutu büyük olduğunda tamir işini pek tavsiye etmemektedir. Bu yüzden yenisini almanın çok daha mantıklı olacağını söylemektedirler. Eğer tamponda ki kırık çok büyük ise tamir yöntemi ilerleyen zamanlarda tekrar sıkıntı çıkartacaktır. Bu yüzden dikkatli bir şekilde karar verilmelidir.

Tampon Tamiri Kaç Saat Sürer?

Kırık tampon tamiri süresi kırık boyutuna göre değişir. Ufak tampon tamirleri ortalama 2 saat kadar sürerken daha büyük kırıklar 2-3 gün kadar sürebilir. Bu durumda aracı serviste bırakmanız gerekebilir. Sökülerek yapılan tampon tamirlerinde kullanılan macunun kuruması, boya atılması ve boyanın da kuruması için 2-3 gün süre yeterli olmaktadır.

Tampon tamiri uzmanlık gerektiren bir konudur. Özellikle uzun ömürlü olması için kişinin oldukça tecrübeli olması gerekir. Bazı tamiri yapılan tamponlarda 2-3 ay sonra tekrar çürümeler veya kırıklar oluşabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek için kaliteli bir servis veya ustayı tercih etmek oldukça önemlidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x