OTO Takvim

Yaz aylarında araçları serinleten en önemli özelliklerden birisi de klimadır. Klima bozulduğu zaman araç sürücüsü için zorlu anlar başlar. Klima arızasında genellikle ilk neden klima kompresörü arızası ve klima gazının bitmesidir. Klima kompresör tamiri fiyat bilgisine ulaşmak için bu konunun devamını okuyabilirsiniz.

Araç Klima Kompresör Tamir Fiyatları
Araç Klima Kompresör Tamir Fiyatları

Klima Gazı Dolum Ücretleri 2023 konusuna da göz atabilirsiniz.

Araç Klima Kompresör Tamir Fiyatı 2023

Klima kompresör tamiri fiyatları markasına göre alttaki tabloda listelenmiştir. Araç marka ve modeli belirterek hemen ustalarımızdan fiyat alabilirsiniz.

MarkaFiyat
Megane klima kompresör tamiri fiyatı2800 TL
BMW klima kompresör tamiri3800 TL
Mercedes klima kompresör tamiri fiyatı3500 TL
Toyota klima kompresör tamiri3000 TL
Mazda klima kompresör tamiri fiyatı2900 TL
Fiat Linea klima kompresör tamiri2500 TL
Hyundai klima kompresör tamiri fiyatı2500 TL
Araç Klima Kompresör Tamir Fiyatları 2023

Araç Klima Kompresör Tamiri Fiyatı Neye Göre Belirlenir ?

Klima kompresör tamiri araç marka ve modeline göre belirlenir. Bazı araçların klima kompresör tamir takımı yoktur ve bu sebeple tamir işçiliği oldukça zorludur. Bu gibi durumlarda çok daha fazla tamire ayrılan süre artacağı için fiyatta artabilmektedir. Ayrıca tercih edeceğiniz servisin profesyonelliği ve çalışma durumları da fiyatları etkilemektedir. Kullanılacak malzemenin de fiyatlarda oldukça büyük farkı vardır. Yan sanayi klima motorları ekonomik olurken, orijinal klima kompresörleri pahalı olabilmektedir.

Araç Klima Kompresör Tamir Fiyatı En Düşük Kaç Lira ?

Günümüz de klima kompresör tamir fiyatı en düşük 2500 TL’den başlamaktadır. Ayrıca tamir fiyatları çok daha uygun olacağı için kullanıcılar sıfır kompresör motorlarına pek sıcak bakmamaktadır. Ancak tamir yapılmayan durumlarda yenilenmektedir.

Klima kompresör tamiri fiyatları Ankara’da ortalama olarak 2500 TL’den başlamaktadır. Marka ve modele göre kompresör tamir fiyatları değişebilmektedir.

Araç Klima Kompresörü Neden Bozulur?

Klima kompresörü arızaları genellikle bakımsızlıktan ötürü oluşur. Zamanında yapılmayan bakımlardan ötürü kompresör arıza yapabilir. Ayrıca her klima kompresörünün bir ömrü vardır. Bu ömrü tamamlayınca arızalar meydana gelebilmektedir. Klima kompresör motorunun uzun ömürlü olması için her yıl bakımlarının yapılması, klima gazının kontrol edilmesi ve hortumlarda çatlak varsa giderilmesi gerekmektedir. Klima bakımsız kaldığında birçok arıza meydana gelebilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x