OTO Takvim

Fiat araçlarında periyodik bakım yapmak, aracın performansı ve motor sağlığı için oldukça önemli bir konudur. Fiat servislerine periyodik bakım yaptırmak için gittiğiniz de birçok nokta kontrol edilir. Bu işlemler her 10.000 km’de bir tekrar eder. Aracın uzun ömürlü olması, güvenli olması ve performansını koruması için periyodik bakımların zamanında yapılması gerekmektedir. Fiat Egea, Linea, 500, Dacia, Doblo, Ducato, Fiorino, Albea, Tempra ve diğer tüm modellerin periyodik 10.000 km bakım ücretlerini ve bu periyodik bakımlarda nerelerin kontrol edileceğini tek tek anlatalım.

Fiat Periyodik Servis Bakım Ücretleri 2023

Fiat Doblo 2023 Dizel 1.3 Multijet periyodik Bakım Fiyatları

Fiat Doblo 1.3 multijet ve 1.6 multijet araçlarında periyodik bakım fiyatları alttaki tabloda görüldüğü gibidir. Malzeme markalarına göre fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Ortalama olarak fiat doblo periyodik bakım fiyatı 2.200 TL gibi bir fiyat tutmaktadır. Bu fiyatların her serviste , kullanacakları malzemelere göre değişiklik göstereceğini buradan iletelim.

Motor Yağı SELENIA 5W-30780 TL
Yağ Filtresi142 TL
Polen Filtresi105 TL
Hava Filtresi220 TL
Antifrizli Cam Suyu100 TL
Parça Temizlik Spreyi55 TL
İşçilik Ücreti700 TL

Fiat Doblo 1.3 Multijet Triger Seti Ne Zaman Değişir ?

Fiat Egea 2023 Dizel 1.3 & 1.6 Multijet Periyodik Bakım Fiyatları

Fiat Egea 1.3 & 1.6 Dizel araçlarında periyodik bakım fiyatları tabloda görüldüğü gibidir. İşçilik ücretleri her serviste farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca servisin kullanacağı malzemenin markasına göre fiyatlar farklılık gösterecektir. OEM onaylı ürünlerin kullanılmasını talep edebilirsiniz.

Motor Yağı (SELENIA 5W-30 PERFORM W.R. ACEA C2)860 TL
Yağ Filtresi145 TL
Polen Filtresi100 TL
Hava Filtresi155 TL
Antifrizli Cam Suyu60 TL
Parça Temizlik Spreyi55 TL
İşçilik Ücreti700 TL

Egea triger seti kaç binde değişir?

Fiat Fiorino 2023 Dizel 1.3 Multijet Periyodik Bakım Ücretleri

Fiat Fiorino dizel bakım ücretlerini siz kullanıcılarımız için alttaki tabloda bir araya getirdik. Seçilen yağ markasını değişmek istiyorsanız ve diğer parçaların da markalarını değiştirmek istiyorsanız fiyatlar farklı olacaktır. Ayrıca yetkili ve özel servis fiyatlarının da farklı olabileceğini buradan belirtelim.

Motor Yağı (CASTROL EDGE 0W-30 DEXOS-MB- ACEA C3 )1120 TL
Yağ Filtresi135 TL
Polen Filtresi105 TL
Hava Filtresi138 TL
Antifrizli Cam Suyu60 TL
Parça Temizlik Spreyi55 TL
İşçilik Ücreti700 TL

Fiat Ducato 2022 Dizel 2.2 & 2.3 Multijet Periyodik Bakım Fiyatları

Ducato dizel aracında 10bin km bakım fiyatları tabloda görüldüğü gibidir. Seçeceğiniz malzeme markalarına göre fiyatlar oldukça fazla değişebilir. Fiat Ducato periyodik bakım fiyatları, birçok serviste farklı ücretler ile yapılmaktadır. Kullanılacak yağın markası, filtrenin markası ve diğer tüm malzemelerin markası bu fiyatları belirlemektedir.

Motor Yağı (SELENIA 5W-30 PERFORM W.R. ACEA C2)1450 TL
Yağ Filtresi175 TL
Polen Filtresi125 TL
Hava Filtresi300 TL
Antifrizli Cam Suyu60 TL
Parça Temizlik Spreyi55 TL
İşçilik Ücreti700 TL
FİAT PERİYODİK BAKIM

Fiat Periyodik Bakımda Neler Kontrol Edilir?

Motor Yağı: Aracın tamamen sorunsuz bir şekilde hareket edebilmesi için motor yağının hatasız olması gerekmektedir. Periyodik bakımlarda motor yağı kontrol edilir ve değişimi sağlanır.

Yağ filtresi: Her bakımda yağ filtresinin değişimi yapılmaktadır. Yağın filtrelenmesi açısından her 10 bin km de bir yağ ve yağ filtresi değişimi yapılmaktadır.

Hava Filtresi: Motora temiz havanın girmesi ve motor bileşenlerinin sağlıklı çalışması için her bakımda hava filtresinin değişmesi gerekmektedir. Fiat periyodik bakımında servis tarafından hava filtre değişimi sağlanmaktadır.

Mazot Filtresi: Dizel araçlarda mazot filtresinin değişimi çok önemlidir. Her 10.000 km’de bir mazot filtresinin değişimi, temiz yakıtın iletilmesi açısından çok önemlidir. Bu yüzden Fiat periyodik bakımlarında mazot filtresi değişimi her bakımda yapılmaktadır.

Fren Sistemi: Fiat periyodik bakım sırasında, fren baltası, diski ve hidrolik yağ seviyesi kontrol edilir. Balata ve disklerde herhangi bir aşınma varsa değişimi sağlanır. Ayrıca fren hidrolik yağı kalitesizleşmişse bunun da değişimi yapılır.

Süspansiyon: Fiat periyodik bakımında süspansiyonlar da kontrol edilmektedir. Güvenli bir sürüş için süspansiyon sisteminin hatasız olması gerekmektedir. Amortisörler, takozlar ve helezon yayları servis tarafından kontrol edilir.

Akü: Periyodik bakımda akü değerleri kontrol edilmektedir. Akü ve şarj elemanlarının kontrolü sağlanmakta ve herhangi bir problem varsa giderilmektedir.

Fiat Periyodik Bakım tablosu için alttaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

https://otomobil.fiat.com.tr/content/dam/fiat/TR/site-assets/pdf/periyodikbakim/periyordik-bakim-tablosu-ocak.pdf

Fiat markasının birçok modelinin periyodik bakım fiyatlarını konumuzda bir araya getirdik. Periyodik bakım, 10 bin km bakımı hakkında merak ettiklerinizi bizlerle bu konuda paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x