OTO Takvim

Fiat Doblo triger seti değişimi, araç sürücülerinin merak ettiği bir konudur. Triger seti, bir otomobilin en önemli bileşenlerinden birisidir. Zamanında değişimi yapıldığında motor ömrü uzamakta ve performans bakımından da oldukça faydalı bir işlemdir. Fiat Doblo triger seti kaç binde değişir? sorusunun cevabını konumuzda sizler için anlattık.

Fiat Doblo Multijet Triger Seti Ne Zaman Değişir, Fiyatları ne kadar?

Fiat Doblo 1.3 multijet triger zinciri ne zaman değişir ?

Fiat Doblo 1.3 multijet araçlarında bulunan triger seti, oldukça kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Aracınız da uzun yıllar görev yapacak bir parçadır ve değişim aralıkları oldukça uzundur. Doblo’da bulunan triger setinin zamanında değişimi aracınıza oldukça ömür katacaktır. Triger seti, motorun tam anlamıyla hatasız çalışması için gereken en önemli parçalardan sadece birisidir.

Doblo 1.9 multijet triger seti ne zaman değişir ?

Doblo 1.9 multijet araçlarında triger seti değişimi 100.000 – 120.000 km arasında yapılması önerilmektedir. Bazı servisler ise 80.000 km dolduğunda triger seti değişimi tavsiye ederler. En doğru süreyi belirlemek adına kullanım kitapçığına bakabilir ve servis ile irtibata geçebilirsiniz. Doblo triger seti değişimini zamanında yapmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. Motor ömrü açısından bu gibi önemli bakımların aksatılması halinde, aracınızda birçok sorun meydana gelebilir.

Doblo 1.9 JTD motorlarında ki triger seti de 5 yıl veya 120.000 km de değiştirilmektedir. Birçok araç servisi bu şekilde değişimleri sağlamaktadır.

Triger Seti Değişim Süreci

Doblo triger seti değişimi, uzman servisler tarafından yapılmalıdır. Doblo araçlarında triger seti modeline göre zincir ve kayıştan oluşmaktadır. Triger seti değişimi ise ortalama olarak 1 saat kadar sürmektedir. Bu gibi önemli değişimler de orijinal parça kullanılmalıdır.

Doblo Triger Seti Değişimi Fiyatları

Fiat Doblo seti değişimi için fiyatlar, aracın yaşına ve servisin çalışma tarifesine göre değişmektedir.. Genellikle, Fiat Doblo triger seti değişimi işlemi için 4.500-6.500 TL arasında bir fiyat ödenmesi gerekmektedir. Diğer markaların triger değişimi fiyatları için alttaki konuya göz atabilirsiniz.

https://ototakvim.com/triger-kayisi-degisimi-iscilik-fiyati/

Doblo Triger Seti Değişimi Fiyatları 2023
Doblo Triger Seti Değişimi Fiyatları

Triger Seti Arızası Belirtileri

Triger seti arızası, otomobilde çeşitli belirtiler gösterir. Bunlar arasında şunlar yer alır:

  • Motorun gürültülü ve yüksek sesli çalışması
  • Motor performansının düşmesi
  • Motor yağ basıncının düşmesi

Doblo triger seti değişiminin kaç binde yapıldığını ve önemli detayları sizler için bir araya getirdik. Merak ettiğiniz sorular için yorum alanını kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x