OTO Takvim

Fiat Egea triger seti değişim zamanı geldiğinde aksatılmamalı ve hemen servise gidilerek gerekli değişimin ve diğer bakımlarının sağlanması gerekir. Triger seti değişimi oldukça önem arz eden bir konudur. Aksi taktirde büyük problemler çıkabilmektedir. Şimdi oto takvim kullanıcıları için Egea triger setinin kaç binde değiştiğini açıklayalım.

Bakınız: Triger Seti Değişim Fiyatları

Egea triger seti kaç binde değişir?

Egea triger seti değişimi 90.000 km/ 3 yıl içerisinde yapılmalıdır. Egea 1.4 triger seti ve Egea 1.6 triger seti değişimi kaç binde değiştiğini kısaca belirtmek gerekirse 80.000- 90.0000 km olarak belirtebiliriz. Yıl dolmadı fakat kilometre dolduysa da triger setinin değişmesi gerekir. Bu gibi durumlarda servisi arayarak gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Fiat egea 1.4 triger seti ne zaman değişir?

Fiat egea 1.4 modellerde triger seti değişim süresi diğer modeller ile aynıdır. 3 yıl içerisinde değişmesi gereklidir. Çok önemli konu olan triger değişiminin aksatılmaması gerekir. Kilometre geçtiğinde hala değişim yapılmadıysa büyük riskler oluşabilir. Triger kopması durumunda çok büyük masraflar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durumları yaşamamak adına Egea triger seti değişimi belirtilen süre içerisinde kesinlikle yapılmalıdır.

Egea 1.6 multijet triger seti kaç binde değişir?

Egea 1.6 multijet motorlarda triger seti değişimi 90.000 km de yapılmalıdır. Triger seti değişimi serviste veya profesyonel iş yerlerinde yapılmalıdır. Uzmanlık gerektiren bir iş olduğundan ötürü ve hatalı bir şekilde değişimi sonrasında istenmeyen birçok olay yaşanabilir. Bu yüzden işinde uzman firmalar ile çalışmanız tavsiye edilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x