OTO Takvim

Araçlarda bulunan çelik ve alüminyum jantların yenilenmesi ve harika bir görünüme kavuşması için jant boyama işlemi yapılır. Bu işlem profesyonel boya firmalarında yapılan bir işlemdir. Jant boyaması yapılmadan önce ön hazırlıklar yapılır ve zeminin boyaya hazır hale getirilmesi sağlanır. Jant boyama fiyatları jantın durumuna ve büyüklüğüne göre farklılık gösterecektir. Günümüzde jant boyamanın fiyatlarından ve nasıl yapıldığından detaylıca oto takvim kullanıcıları için bahsediyor olacağız.

Çelik ve Alüminyum Jant Boyama Fiyatları
Çelik ve Alüminyum Jant Boyama Fiyatları

Jant Boyama Fiyatları 2023

Jant boyama fiyatlarını belirleyen birkaç önemli detay vardır. Düz renklerle boyanan jantların fiyatları 250 liradan başlarken, krom jant boyama fiyatları da minimum 350 liradan başlamaktadır. Birçok farklı renk seçenekleri vardır ve bu tercihlerde jant boyama fiyatını oldukça etkilemektedir. Alttaki tablo da jant boya fiyatlarını sizler için bir araya getirdik.

MarkaRenkFiyat
BMW jant boyama fiyatıSiyahAdet: 250 TL
Hyundai jant boyama fiyatıGriAdet: 250 TL
Mercedes jant boyama fiyatıKromAdet: 450 TL
Doblo jant boyama fiyatıGriAdet: 250 TL
Piano Black Jant Boyama FiyatıAdet: 550 TL
Egea jant boyama fiyatıKromAdet: 350 TL
Mazda jant boyama fiyatıKromAdet: 350 TL
Krom jant boyama fiyatıTercihAdet: 350 TL-500 TL
Tir jant Boyama FiyatıTercihAdet: 650 TL
Kamyon Jant Boyama FiyatıTercihAdet: 650 TL

Krom Jant Boyama Fiyatları

Krom jant boyama işlemi, normal standart renklere göre çok farklıdır. Krom renginin oluşması için jantın birden fazla işlemden geçmesi gerekmektedir. Bu yapılan işlemlerin çokluğu da , doğrudan jant boyama fiyatını artırmaktadır. Krom boya havuzları ile yapılan bu boyama işleminin maliyeti oldukça fazladır. Bu nedenle jantlarını krom rengine boyatmadan önce fiyatları iyice araştırmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Günümüz de krom jant kaplama fiyatı minimum 350 liradan başlamakta ve jant boyutlarına göre fiyat artmaktadır.

Krom Jant Boyama
Krom Jant Boyama Fiyatları

Jant Boyaması Nasıl Yapılır?

Jant boyanma işlemine geçilmeden önce bir takım temizlik işlemleri yapılır. Jant üzerindeki kalıntılar temizlendikten sonra zımpara işlemi yapılır. Zımpara işleminde ki amaç ise zeminin tamamen pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde jant boyandıktan sonra güzel bir görüntü oluşacaktır. Tüm yüzey temizlendikten sonra zımparası yapıldıktan sonra boya hazırlığı devam eder. Boyanın zemine iyi temas etmesi için öncelikle astar boyası atılır ve kurumasından sonra direkt olarak istenilen renkte jant boya uygulaması yapılır. Jant boyandıktan sonra vernik uygulaması yapılır ve işlem tamamlanır. Atılan vernik sayesinde jantın parlak bir görünüme kavuşturulması sağlanmaktadır.

Jant Boyaması Nasıl Yapılır?

Jant Boyama İşlemi Kaç Saat Sürer?

Jant boyama işlemi profesyonel bir boya atölyesinde ortalama 2 gün sürmektedir. Astar ve atılacak olan boyanın kuruması için bu süre şarttır. Fakat bazı boya firmaları da aynı gün jant boyaması yapıp teslimini sağlamaktadır. Bu gibi işlemlerden önce firmaları iyi araştırmalı, kaç saat süreceği hakkında detaylı bilgi almanız çok yararlı olacaktır.

Jant Boyamasını Kendin Yap

Jant boyamasını kendim yapmak istiyorum diyenlerdenseniz, bu konu oldukça fayda sağlayacaktır. Jant boyama işlemini sprey boyalar ile de yapabilmek mümkündür. Bunun oldukça kaliteli olmasını istiyorsanız kaliteli boya ve 2-3 gün gibi bir süre gerekmektedir. Bu işlemleri yapabilmek için tecrübeye ve deneyime sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bu konuda kendinize güvenmiyorsanız, bir profesyonelden yardım alabilirsiniz.

Jant boyamasında gerekli malzemeler:

  • Zımpara
  • Astar boyası
  • Jant boyası
  • Vernik

Öncelikle jantlarınızı araç üzerinden sökün ve lastikleri bir bant yardımıyla tamamen kapatın. Bu sayede boyanın lastiklere sıçramamasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında jantları iyice temizleyin. Temizlik en önemli konulardan birisidir. Temizlenmemiş yüzeylere boya işlemi sağlıklı olmaz ve kısa süre sonra boya kabarmaları yaşanır. Temizlik ve zımpara işlemi kusursuz olarak yapıldıktan sonra astar boyası atılır ve bir gün beklenilir. Sonrasında seçmiş olduğunuz boya ile janta uygulayabilirsiniz. 1 gün kuruduktan sonra vernik uygulaması yapılır ve jant boyama işlemi tamamlanmış olur.

Bu konuya da göz atabilirsiniz:
Yamuk Çelik Jant Düzeltme Fiyatları 2023

Jant boyama işlemini profesyonel boya firmalarında yaptırabilirsiniz. El becerinize güveniyorsanız kendiniz de yapabilirsiniz. Krom jant boyama fiyatları ile normal düz jant boyama fiyatlarının çok farklı olacağını konumuzda sizlere aktardık. Jant boyatmadan önce gerekli tüm bilgileri firmadan talep edebilir, firmaları araştırabilir ve en yüksek memnuniyet sağlayan iş yerleri ile çalışabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x