OTO Takvim

Araçların direksiyon sistemleri birkaç çeşittir ve bazı durumlarda arıza yapabilir. Zamanında bakımları yapılmayan direksiyon kutuları arızalanabilir ve büyük masraflar açabilir. Direksiyon kutuları genellikle mekanik, hidrolik ve elektrikli olmak üzere çeşitlere ayrılırlar. Mekanik direksiyon kutusu tamiri genellikle uygun fiyatlara yapılırken, hidrolik direksiyon kutusu tamiri masraflı bir işlemdir. Direksiyon pompası tamiri fiyatları, aracın marka ve modeline göre belirlenmektedir. Bazı direksiyon pompalarının tamiri inanılmaz derecede zor olduğu için parça ve işçilik konusunda ücretler üst seviye çıkabilmektedir.

Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyat Bilgisi 2023

Türkiye’nin tüm illerinde direksiyon tamiri yapan birçok iş yeri mevcuttur. İliniz de ufak bir araştırma yaparak en çok tercih edilen servisi bulabilir ve giderek tamir işlerine başlayabilirsiniz.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyatları

Hidrolik direksiyon kutusu tamir fiyatlarını alttaki tabloda görebilirsiniz. Birkaç modele örnek verdik ve bu fiyatlarında ilden ile ve servisten ustasına göre farklı fiyatlara yapılacağını da unutmayın. Birçok iş yeri profesyonellik durumuna göre farklı malzeme kullanarak farklı fiyat çıkartabilmektedir. En önemlisi ise bu iş sonrasında garanti verenler ile iş yapmanız olacaktır.

Fiat Doblo direksiyon kutusu tamiri fiyatı4500 TL
Opel Astra direksiyon kutusu tamiri fiyatı 4800 TL
Fiat Egea direksiyon kutusu tamiri fiyatı 5500 TL
Focus 1 direksiyon kutusu tamiri4300 TL
Opel vectra A kasa direksiyon kutusu tamiri4300 TL
Focus 1 direksiyon kutusu tamiri4900 TL
Honda Civic direksiyon kutusu tamiri fiyatı5000 TL
Dacia Duster direksiyon kutusu tamiri fiyatı 6500 TL
Tempra hidrolik direksiyon kutusu tamiri fiyatı 6000 TL
Mercedes direksiyon kutusu tamiri fiyatı 6400 TL

Mekanik Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyatları

Mekanik direksiyonlar kara direksiyon olarak da tanınır. Hidrolik olmayan direksiyonlara mekanik direksiyon denilir. Bu direksiyonları çevirmek hidrolik sistemlere göre oldukça zordur. Tamamen mekanik olmasından ötürü tamiri de diğer sistemlere göre daha kolay ve daha ucuzdur.

Tofaş Doğan Şahin direksiyon kutusu tamiri1600 TL
Skoda Favorit, Forman direksiyon kutusu tamiri1900 TL
Lada Samara direksiyon kutusu tamiri1900 TL
Ford Taunus direksiyon kutusu tamiri2200 TL

Elektrikli Direksiyon Kutusu Tamiri

Elektrikli direksiyon kutuları oldukça teknolojik parçalardır. Bu sistemler hidroliklere göre farklı bir yapıda hareket etmektedir. Bu yüzden tamiri diğer sistemlere göre daha zorlu ve daha fazla işçilik isteyen bir yapıdadır. Elektrikli direksiyon tamiri yapan birçok iş yeri mevcuttur. Ankara, İstanbul, Konya ve Adana gibi illerde bu işlerde garanti veren profesyonel servisler bulunmaktadır.

Direksiyon kutusu yağ kaçağı tamiri fiyatı

Direksiyon kutusu yağ kaçağı tamiri fiyatı 2023

Direksiyon sisteminde yağ kaçağı varsa genellikle bir parçanın aşınmasından kaynaklıdır. Direksiyon kutusunda ki aşınan bu parçaların yenisi getirilir ve tekrar direksiyona takılır. Diğer aşınan parçalarında bu şekilde değişimi gerçekleşir. Bu gibi tamir işlerinin fiyatlarını yukarıda ki tabloda görebilirsiniz.

Direksiyon kutusu tamiri ne kadar sürer?

Direksiyon kutusu tamiri arızanın boyutuna göre değişmektedir. Genellikle yağ kaçakları ve çatlaklar gibi sorunlar bulunur. Direksiyon kutularının problemine göre ortalama 1 saat ile 4 saat arasında süren bir tamir gerçekleşir. Ustanızdan veya servisten bu işe başlamasından önce gerekli tüm süre bilgisini alabilirsiniz.

Ankara Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyatları

Ankara’da direksiyon kutusu tamiri yaptırmanın ücretleri araç marka ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Hidrolik ve mekanik direksiyonlarda bu fiyat farklı olacaktır. Mekanik direksiyonlarda tamir fiyatı 1500 TL’den başlarken, hidrolik direksiyonlarda ise tamir fiyatları 4500 TL’den başlamaktadır.

Konya Direksiyon Kutusu Tamiri Fiyatları

Konya Direksiyon Kutusu  Yağ Kaçağı Tamiri Fiyatları 2023

Konya’da direksiyon kutusu tamiri yapan birçok profesyonel iş yeri bulunmaktadır. Bu iş yerlerini arayarak marka ve model belirterek tamir fiyatı alabilirsiniz. Fakat birçok servis aracı inceledikten sonra fiyat vermektedir. Bazı durumlarda çok büyük masrafı olacak diye zannedilen bir kutu tamirinde 300 liralık ufak masraflarda çıkabilmektedir. Konya direksiyon kutusu tamiri firmalarını ziyaret ederek en net bilgiye ulaşabilirsiniz.

Benzer Konular

2023 Dizel Enjektör Tamir Fiyatı

Kırık Tampon Tamiri Fiyatı 2023

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x