OTO Takvim

Enjektör tamirine ihtiyaç duyan dizel bir otomobilde bir çok olumsuz belirti yer alır. Siyah duman, çekiş düşüklüğü gibi belirtiler enjektörlerin tamire ihtiyaç duyduğunun göstergesidir. Peki; dizel enjektör tamir fiyatı ne kadardır? Kullanıcılarımıza enjektör tamir fiyatı hakkında bilgi vermek amacıyla detaylı bir tablo hazırladık.

Dizel enjektör işemesi, enjektör memesi arızası ve enjektör tıkanması durumunda enjektör tamir edilmeli ve tamir yöntemi kurtarmıyorsa yenisiyle değişim düşünülmelidir. Dizel araçlarda enjektör arızaları istenmeyen bir durumdur ve tamir ücreti de genel anlamda pahalıdır.

2024 Dizel Enjektör Tamir Fiyatı

1.3 multijet enjektör tamiri fiyatı , 1.5 dci enjektör tamiri fiyatı hakkında bilgi almak için alttaki tablomuza göz atabilirsiniz. Fiyatlar piyasa ortalamasında olmakla beraber net fiyatı enjektör firmasından almanız gerekir.

Marka ModelEnjektör tamir fiyatı
Citroen berlingo enjektör tamiri fiyatı4.500 TL – 6000 TL
Opel combo 1.3 enjektör tamiri2.600 TL – 5000 TL
Kangoo enjektör tamiri fiyatı 3.600 TL – 5500 TL
Hyundai era enjektör tamiri fiyatı4.200 TL – 6000 TL
Renault Fluence enjektör tamiri4.500 TL – 6000 TL
Toyota enjektör tamiri fiyatı4.200 TL – 6000 TL
Fiat fiorino enjektör tamiri4.280 TL – 6000 TL
Transporter t5 enjektör tamiri fiyatı5.100 TL- 7500 TL
Ford fiesta enjektör tamiri4.200 TL – 6000 TL
Isuzu enjektör tamiri fiyatı6.100 TL – 7500 TL
Peugeot 508 enjektör tamiri5.980 TL – 7500 TL
Doblo 1.3 multijet enjektör tamiri fiyatı3.900 TL – 5500 TL
Ford connect enjektör tamiri3.800 TL – 5500 TL
Toyota hilux enjektör tamiri6.100 TL – 7500 TL
  • 1.5 dci enjektör tamiri fiyatı = 5100 TL’den,
  • 1.6 tdi enjektör tamiri fiyatı = 4700 TL’den,
  • 1.9 tdi enjektör tamir fiyatı fiyatı = 4700 TL’den başlamaktadır.

Dizel bir araçta enjektör tamiri en düşük 2500 TL’den başlamakta ve 20.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Tabloda birçok markaya ait fiyatlar yazılmıştır. Aracınız tabloda yer almıyor ise yorum kısmından sorarak enjektör ustasından hemen cevap alabilirsin.

Turbo Tamiri Fiyatları için alttaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

https://ototakvim.com/turbo-tamiri-fiyatlari/

Dizel enjektör tamir fiyatı

Dizel enjektörleri belirti gösterdiğinde hemen tamir edilmelidir. Aksi halde sorun daha da büyüyecek ve tamir masrafı artacaktır. Kısaca dizel enjektör arızaları hakkında belirtiler şu şekildedir.

Dizel araçlarda enjektör arızası belirtileri nelerdir?

  • Çekiş düşüklüğü
  • Bol bol siyah duman
  • Daha gürültülü çalışma
  • Tekleme, titremeli çalışma
  • Stop etme gibi birçok belirtisi mevcuttur.

Enjektör tamiri yaptırmış bir otomobil sürücüsünün yorumu

1.5 dci aracımda çekiş düşüklüğü ve siyah duman atması vardı. Bir hafta kadar bu şekilde bindim ve duman atmasının daha fazla olduğunu fark ettim. Enjektör tamir servisine gittim ve fiyatları öğrendikten sonra tamir ettirdim. Aracımda çekiş düşüklüğü, siyah duman atma gibi sorunların hepsi çözüldü. Oldukça performanslı bir hale geldi. Toplam 5 bin küsür TL para ödedim.

1.5 dci kullanıcısı

Dizel aracım sürekli siyah duman atıyor, enjektör arızalımı ?

Dizel bir araçta üst devirlerde siyah duman atması normal sayılırken, sürekli her devirde siyah duman atması enjektörlerde bir arıza olduğu anlamı taşır. Sürekli siyah duman atması mevcut ise enjektörlerin tamir ve bakım zamanı gelmiş demektir.

Enjektör arızası çekiş kaybına neden olur mu ?

Enjektör arızası durumunda ilk hissedilecek etkilerden birisi çekiş kaybıdır. Enjektörler de oluşan tıkanmadan dolayı yakıt tam anlamı ile verimli püskürtülmeyecek ve buda çekiş kaybına neden olacaktır.

En iyi Dizel Enjektör markası hangisidir ?

Enjektörlerde tamir yöntemini değil de değiştirmeyi tercih ediyorsanız bu markaları tercih edebilirsiniz. Bosch, Delphi, Yanmar, Seven ve Zexel gibi kaliteli dizel enjektör markaları piyasa da en çok tercih edilen markalardır.

Subscribe
Bildir
guest

14 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
UğurEker

Merhaba usta bana enjektör memeleri sağlam bobinler bitik denildi öneriniz Citroen C3 1.4 hdi

oğuzhan

merhabalar 1.3 multijet euro 4 motor linea aracımız var enjektör yuvlarının diplerinde yani enjektör giriş kısımlarında mazot birikiyor araçta çekiş düşüklüğü filan yok ama sorun nedir ve nasıl çözerim

Hasan avkıran

2012 model 110 luk fluence aracımın 2 ve 3.enjektörlerinde elektronik bobin arizası var.cihazla baktirdım. iki enjektör için Bobin değişimi fiyatı nedir

Neslihan

Merhaba 2006 model citroen C 4 enjektür temizliği yapılacak aşağı yukarı ücret ne olur. Enjektör fiyatı nedir. Yeriniz nerede

Serkan

2018 1.5 tdci Ford courier şakırtı var ortalama ücret ne çıkar

Ahmet

Merhaba Hyundai Accent 2004 dizel 3 silindir aracımda motor sesi yüksek ve hafif enjektörlerde şakırdama sesi var.Çoğu motor ustası bu modellerde normal motor sesi diyor.Sizce bu modelde normal mi?

Ayşe

Hyundai Accent Era 2012 enjektör arıza tamir fiyatı nedir 2adet için

Muhammed

Fiat fiorina 1.3 euro 5 dizel enjektörler qrzalı toplam fiyatmı yoksa tekimi

Adnan Ünlüsoy

2015 Skoda Octavia 1.6 dizel aracım, sabah ilk çalıştırmada sarsıntılı ve düzensiz bir şekilde çalışıyor, birkaç dakika içinde normale dönüyor. Yakıt sarfiyatında ve çekişte herhangi bir sorun yok. Problemim nedir, ne masraf çıkarabilir. Teşekkür ederim.

birol sobacı

selamınaleyküm. 2012 citroen c4 ilk çalıştırmada aşırı tekleme sarsıntı yapıyor bir iki dakika sonra ısındımı titreme kesiliyor normale dönüyor. ustaya götürdüm enjektörler arızalı dedi fakat bu araçlarda tamir bakım pek randıman vermiyor yenisini al dedi bana yenisi ne kadar dedim malzemesi takması sökmesi 30 bin tl yi bulur dedi şok oldum böyle binsem bir sorun olurmu dedim bin hiçbirşey olmaz dedi aslı varmı bilmiyorum izlediğim videolarda motorun diğer bazı parçalarınıda bozar diyor turbo gibi mesela. Ustanın söylediğinin aslı varmı tamiri olmuyormu bu aracın enjektörleri oluyorsa ne kadar tutar tamir bakım ücreti sökmesi takması işçilik dahil ?

Turgut

2012 Doblo 1.3 Multijet jet enjektör yapılması gerekiyor aracı getirsem ne kadar sürer birde fiyatı ortalama kaça cikar

14
0
Would love your thoughts, please comment.x