OTO Takvim

Şase düzeltme işlemi profesyonel firmalar tarafından yapılan oldukça teknik bir iştir. Bu işte milim bir hata aracın şasesinde düzeltilemez hatalara neden olabilir. Bu yüzden şasesi bozuk araçlarda, şase yamuk araçlarda düzeltmek için firma seçerken çok hassas davranmanız önemle rica olunur. Şase düzeltme fiyatlarını siz kullanıcılarımız için alttaki tabloda bir araya getirdik.

2023 Araba Şasesi Düzeltme Fiyatları

Önden veya arkadan hasarlı araçlarda şase düzeltme işlemi uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Birçok önden hasarlı araçlarda şase düzeltme işlemi motor sökülerek yapılmaktadır. Şase düzeltirken ölçüm işlemleri milimetrik hassaslık ile yapılmalıdır. Şase düzgün olarak ayarlanmazsa motor kulakları yerine oturmaz, motorun duruş çapı bozulur ve genel anlamda motorda bir çok sorun çıkabilir. Bu yüzden usta kişilere danışmanız önerilir.

2023 Araba Şase Düzeltme Fiyatları

Şase düzeltme fiyatı her araç markasına göre değişmektedir. Servis ve sanayi sitelerinde ki firmalar arasında şase onarım fiyatları oldukça değişkendir. Bu gibi arızalarda firmaları özenli bir şekilde araştırarak seçmek yapılacak en iyi harekettir.

Renault Broadway Şase düzeltme fiyatı5000 TL
Mazda 323 Şase düzeltme fiyatı6500 TL
Tofaş Şahin Doğan Şase düzeltme fiyatı7400 TL
Mercedes 200e w1249200 TL
Fiat Palio Şase düzeltme fiyatı10500 TL
Skoda Favorit Felicia Şase düzeltme fiyatı7000 TL
Fiat linea Şase düzeltme fiyatı9800 TL
Hyundai Getz Şase düzeltme fiyatları95000 TL
Honda City Şase düzeltme fiyatı10000 TL

Şasesi İşlem Görmüş Hasarlı Araç Alınır mı?

Şasesi İşlem Görmüş Hasarlı Araç Alınır mı

Şase hasarlı birçok araç genellikle kullanıcılar tarafından tercih edilmez. Şasesi hasarlı araçların onarımı da söz konusu değildir. Birçok tamiri yapılsa da , şase düzeltilse de ilk dayanıklılığını kaybettiği için en ufak bir kazada dahi araç ciddi anlamda hasar görebilir. Bu yüzden şase hasarlı araçlar pek tercih edilmez.

İşinde uzman bir kaportacı tarafından yapılan şase düzeltme işlerinde, araçlarda pek bir hata olmamaktadır. En basitinden şase düzeltmesi kaliteli yapılmayan bir araçta her zaman kupa titremesi, yüksek vibrasyon olması ve araç içerisinde ki birçok parçanın titremesi gibi arızalar meydana gelmektedir. Kaliteli yapılan bir şase düzeltme işinde ise arabada bu gibi sorunların hiç biri olmamaktadır.

Şase Düzeltme Kaç Saat Sürer?

Şase düzeltme işlemi şase de bulunan hatanın boyutuna göre değişir. Bazı araçlarda şase düzeltme işlemi 50 dakika sürerken, bazı araçlarda ise 2 saat kadar sürmektedir. Bu tamamen araçtaki şase eğikliğinin boyutuna göre değişmektedir.

Şase Düzeltme İşini Kim Yapar?

Şase ucunda işlem varsa, şase de yamukluk varsa bunu genelde kaportacı ve şase ustaları yapmaktadır. Günümüzde sanayi sitelerinde ki birçok kaportacı ustaları tarafından yapılan bir işlemdir. Şase ucu işlemli bir aracı yaptırmak için hem servise hem de sanayi sitesine gidebilirsiniz. Fakat bu gibi hasarlı araçları onarmak için ustanın çok tecrübeli olması gerekmekte ve ilerleyen zamanlarda tekrar aynı problem için masraf yapmamak adına usta seçimi konusunda sakin hareket etmeniz gerekir.

Kaportacılar tarafından yapılan Araç Taban Çürük Tamiri Fiyatları 2023 konumuza da bakabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x