OTO Takvim

ERP, “Elektronik Raporlama Platformu” olarak adlandırılan bir sistemdir ve trafik kazalarıyla ilgili raporların elektronik ortamda hazırlanması, saklanması ve paylaşılması için kullanılmaktadır.

ERP, “Emniyet Raporlama ve Kazaları Önleme” olarak adlandırılan bir sistemdir ve trafik kazalarıyla ilgili raporların hazırlanması, incelenmesi ve analiz edilmesi için kullanılmaktadır. Bu sistem, trafik güvenliğini artırmak ve kazaların önlenmesine yardımcı olmak amacıyla Türkiye’de kullanılmaktadır.

ERP Çarpma Ne Demek?

ERP çarpma, bir araçta meydana gelen çarpışma olayını ifade eder. Bu olay, bir aracın başka bir araca veya bir nesneye çarpması sonucu gerçekleşebilir. ERP çarpma durumunda, trafik kazası raporu hazırlanması gerekmektedir.

ERP Çarpma Ağır Hasarlı

ERP çarpma olaylarına, kazanın şiddetine ve hasar durumuna göre farklı sınıflandırmalar yapılır. ERP çarpma ağır hasarlı olarak adlandırılan durumlar, araçların büyük ölçüde hasar gördüğü, tamir edilmesinin zor olduğu veya tamamen hurdaya çıkmış durumda olduğu olaylardır. Bu tür olaylar, genellikle yüksek hızlı çarpışmalar veya multiple kazalar sonucu meydana gelir.

ERP Çarpma Detay Sorgulama

ERP çarpma raporları, trafik kazası sonrasında hazırlanır ve bu raporlarda olayın ayrıntıları yer alır. Bu ayrıntılar arasında kazanın tarihi ve saati, olay yerinin adresi, kazaya karışan araçların plaka numaraları, sürücü bilgileri, kazanın meydana geldiği koşullar, yaralı ve ölü sayısı gibi bilgiler yer alır. ERP çarpma detay sorgulama işlemi, bu raporlardaki bilgilere erişmek için kullanılır ve bu sayede kazaya neden olan faktörlerin belirlenmesi ve önleyici tedbirlerin alınması sağlanır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x