OTO Takvim

Air süspansiyonlar ülkemizde son zamanlar çok sık yapılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Havalı süspansiyonu da denilen bu sistemler sayesinde araçlar kumanda yardımı ile yükselip alçalabilmektedir. Air süspansiyon sistemleri genel olarak sürüş kalitesini, orijinal süspansiyonlara göre azaltabilmektedir. Bu gibi modifikasyon sistemleri araçlarınıza uygulatmadan önce tüm gerekli bilgileri uzman kişilerden öğrenmek çok faydalı olacaktır. Air süspansiyon parçaları genel olarak hava kompresöründen, hava torbaları, hava çubuklarından, valflerden ve sensörlerden oluşmaktadır.

Air Süspansiyon , havalı süspansiyon fiyatları
Air Süspansiyon Fiyatları

Air Süspansiyon Fiyatları

Birçok markanın air süspansiyon fiyatlarını altta sizler için bir araya getirdik. Farklı markalar için yorum alanını kullanabilirsiniz.

Tofaş Air Süspansiyon Fiyatları

Ülkemizde Tofaş şahin, Doğan slx air süspansiyon fiyatları 15 bin liradan başlamaktadır. Birçok Tofaş sürücüsü, modifiye işlemlerinden birisi olan air süspansiyonları araçlarına uygulatmaktadır. 4 teker bağımsız süspansiyon fiyatları ise ortalama olarak 25 bin liradan başlamaktadır. Air süspansiyon sistemlerinin fiyatları markasına göre de artabilmektedir. Bu gibi ürünleri araca taktırmadan önce tüm markaları araştırmalı ve detayları öğrenmelisiniz.

Honda Civic Air Süspansiyon Fiyatları

Honda araçlarına yapılan air süspansiyon fiyatları günümüz de 30 bin liradan başlamaktadır. 2024 yılında fiyatlar artış göstermiştir. Birçok air markası mevcuttur. Aracınız ile hangi marka uyumlu ise o markayı araştırmanız tavsiye edilmektedir.

Megane 2 Air Süspansiyon Fiyatları

Megane 2 araçlarında air süspansiyon uygulamaları oldukça popülerdir. Birçok megane 2 gruplarında air süspansiyonlu araçlar görülmektedir. Megane 2 air süspansiyon ücreti ise günümüz de 25 bin liradan başlayan fiyatlar ile yapılmaktadır. Seçeceğiniz marka ve kitler, bu fiyatları doğrudan değiştirecektir.

Egea Air Süspansiyon Fiyatları

Egea kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen Air uygulamalarını her ilde görmek mümkündür. Ortalama air fiyatları ise 24 bin liradan başlamaktadır. Bu fiyatların içerisinde kompresör gibi diğer tüm parçalar dahildir.

Doğan air süspansiyon fiyatları28.000 TL
Toros air süspansiyon fiyatları27.000 TL
Ford courier air süspansiyon fiyatları31.000 TL
Passat air süspansiyon fiyatları29.000 TL
Doblo air süspansiyon fiyatları31.000 TL
Vtec 2 air süspansiyon fiyatları33.000 TL
Clio 4 air süspansiyon fiyatları29.500 TL
Polo air süspansiyon fiyatları29.000 TL
Ford focus air süspansiyon fiyatları30.000 TL
Peugeot 207 air süspansiyon fiyatları28.000 TL
Tipo air süspansiyon fiyatları28.000 TL
Citroen c5 air süspansiyon fiyatları28.000 TL
Tempra air süspansiyon fiyatları24.000 TL
Bmw air süspansiyon fiyatları35.000 TL
Jetta air süspansiyon fiyatları35.000 TL
Toyota corolla air süspansiyon fiyatları33.000 TL
Transporter air süspansiyon fiyatları38.000 TL
Fluence air süspansiyon fiyatları30.000 TL

Yağlı & Gazlı Amortisör Tamiri Fiyatları konusuna da göz atabilirsiniz.

4 Teker Bağımsız Air Süspansiyon Fiyatları

4 teker bağımsız air sistemleri günümüzde en çok kullanılan ve tercih edilen havalı süspansiyonlardır. Bu gibi ürünlerin montajını profesyonel firmalar yapmaktadır. Aracınıza 4 bağımsız süspansiyon taktırmak için öncelikle firma araştırması yapmalı ve en çok kullanıcı memnuniyeti sağlayan firmalar ile anlaşmalısınız. Bu gibi sonradan yapılan işlemlerde oldukça dikkat edilmesi gerekir. Profesyonel firmalar ile, orijinal malzemeler ve beraberinde uzman teknik kadro ile bu işe başlanmalıdır. 4 teker bağımsız süspansiyon fiyatları ortalama 25 bin liradan başlamaktadır.

Air süspansiyon yasak mı ?

Ülkemizde Air süspansiyon kullanımı serbesttir fakat araç muayene istasyonlarında bu durum tam tersidir. Air süspansiyonlu araçlar muayene istasyonlarından geçememektedir. Ağır kusur olarak muayeneden kalmaktadır. Muayene istasyonlarına giderken, aracın orijinal amortisörlerinin takılıp gidilmesi gerekmektedir. Süspansiyon sisteminde yapılan farklı değişiklikler, muayene istasyonlarından geçmemektedir.

Air ( Havalı ) Süspansiyon Arabaya Zarar Verir mi ?

Air süspansiyonlar yapılırken, araçta birçok farklı değişiklikler yapılmaktadır. Yapılan bu değişiklikler de araca zarar verebilmektedir. İlk olarak sürüş güvenliğini tehlikeye sokmaktadır. Air süspansiyon patlaması, nadir görülen bir olay da olsa bazı otomobillerde görülmüştür. Hava torbalarında oluşan yüksek basınç sonrasında patlama yaşanabilmektedir.

Air süspansiyon uygulamasını yaptırmadan önce firma arayışı yapılmalıdır. Günümüz de bu işi amatör olarak yapan firmalar da çok sayıdadır. Bu yüzden bu gibi üst düzey bilgi gerektiren tüm işleri, tecrübeli ve deneyimli ustalarda yaptırmanız gerekmektedir. Air süspansiyon işlemi için sormak istediğiniz tüm detayları bizlerle bu konudan paylaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Burak ay

Fiat Pratico için 4 teker ait uygulaması varmı yada yapılabilir mi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x