OTO Takvim

Süspansiyon sistemi içerisinde yer alan amortisörler, aracın yol tutuşunu , konforunu ve güvenliğini sağlayan parçalardır. Bu parçaların arızası durumunda sürüş güvenliğinden konfora kadar ciddi bir şekilde etkilenmekte ve araç sürmesi oldukça zor hale gelmektedir. En ufak bir çukurda dahi birçok ses gelmekte ve araç sürücüsünü araçtan soğutabilmektedir. Amortisör arızaları durumunda ustalar genelde değişmesini tavsiye etse de tamir yönteminin de oldukça sağlıklı olduğunu belirtmek için bu makaleyi hazırladık ve detaylarından bahsettik.

Yağlı & Gazlı Amortisör Tamiri Fiyatları 2023

Amortisör Tamiri Hangi Durumda Yapılır ?

Aracın amortisörlerinden yağ çıktığını görüyorsanız, kasislerde lok-luk benzeri sesler alıyorsanız ve aracın eski konforu yok olduysa amortisör tamiri yaptırabilirsiniz. Amortisör tamirini sadece amortisör servisleri yapmaktadır. Bu gibi iş yerlerine giderek amortisörlerinizin testini yaptırabilir ve arızalı olanları başarılı bir şekilde tamir ettirebilirsiniz.

En İyi ve Kaliteli Amortisör Markası Hangisi ?

Amortisör Tamiri Fiyatları 2023

Ülkemizde amortisör tamiri fiyatları 300 liradan başlamaktadır. Amortisör tamiri sadece orijinal markalarda yapılmaktadır. Aracınız da yan sanayi bir amortisör varsa bu anlaşılmakta ve direkt olarak değişimi tavsiye edilmektedir. Sachs, Monroe, KYB vb gibi orijinal markaların amortisörleri başarılı bir şekilde tamir olmakta ve uzun yıllar aracınıza hizmet etmektedir.

Amortisör tamiri

Gazlı amortisör tamiri fiyatları

Gazlı amortisörler daha yeni teknolojiye sahip sistemlerdir. Gazlı sistemlerin çok daha uzun süre dayanıklı olduğu yapılan testlerde anlaşılmıştır. Gazlı amortisör tamiri fiyatları günümüzde 350- 500 lira arasına yapılmaktadır. Gazlı amortisörler diğer yağlı sisteme göre çok daha fazla yol tutuşu sağlamaktadır. Kullanıcı yorumlarına göz attığımızda gazlı amortisörlerin tamiri oldukça başarılı yapılmaktadır.

Yağlı amortisör tamiri

Yağlı amortisör tamiri fiyatları araç markasına göre ortalama 200- 350 TL arasında yapılmaktadır. Marka ve modele bağlı olmak üzere basılacak yağın miktarına ve amortisörün çeşidine göre fiyat değişecektir. Yağlı amortisörlerin tamiri uzun yıllar dayanıklılık göstermektedir. Aracınızda yağlı amortisör tamiri yapmak istiyorsanız ilinizde ki amortisör tamiri yapan servislere gidebilirsiniz.

Amortisör tamiri fiyatları servisten servise değişmektedir. Servisin kullandığı yağ ve gazın çeşidine göre fiyatlar değişecektir. Bu gibi durumlarda ilk olarak iş yerlerini aramalı ve tamir fiyatlarını öğrenmelisiniz.

Amortisör Tamirinde Garanti Var mı?

Patlak amortisör tamirinde herhangi bir garanti verilmemektedir. Çukura girme, çukura düşme gibi durumlarda amortisör hemen patlayabilmekte ve bu gibi sorunların sorumluluğunu firmalar almamaktadır. Amortisör tamiri işlemi oldukça sağlıklı ve güvenilir bir işlemdir. Özellikle yenisinin fiyatlarını düşünecek olursak tamir gibi yöntemin kaliteli bir firma tarafından yapıldığını düşünürsek işlem oldukça yerinde olacaktır.

Amortisör Tamiri Ne Kadar Sürer?

Amortisör tamiri, sızıntıların küçük olduğu durumlarda maksimum1 saat sürerken, geniş kapsamlı bir tamir işinde ortalama 3 saat sürebilmektedir. Amortisör sisteminin boyutuna, markasına ve modeline göre tamir işlemleri de farklılık göstermektedir.

Amortisör tamirini kim yapar?

Amortisör tamiri, oto sanayilerde bulunan servisler tarafından veya sadece amortisör konusunda uzmanlaşmış ustalar tarafından yapılmaktadır. Eğer bir amortisörü tamir ettirmek istiyorsanız, sadece amortisör alanında tamir ve montaj işleri yapan servis veya ustaları tercih etmek en iyi seçenek olacaktır. Tek bir konuda uzmanlaşmış kişilerce yapılan tamir işleri çok daha sağlıklı ve garantili olmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x