OTO Takvim

Otomobillerde bulunan sunroof, araç sürüş keyfini oldukça fazla artıran bir özelliktir. Ayrıca aracın değerini de artırmaktadır. Kullanıcılar tarafından sunroof özelliği olan otomobiller her zaman daha fazla ilgi çekmiştir. Fakat zaman içerisinde sunroof sisteminde arızalar meydana gelebilmekte ve bir takım masraflar çıkartmaktadır. Bu konumuzda sizler için sunroof tamiri fiyatlarından bahsedeceğiz.

Sunroof Tamiri, Sunroof Motoru, Sunroof Fitili Tamiri Fiyatları 2023
Sunroof Tamiri Fiyatları 2023

Sunroof Nedir?

Sunroof, araçların tavanında bulunan açılır kapanır sisteme sahip bir camdır. Sunroof oldukça verimli çalışan, aracı şık gösteren ve aracın içerisine gün ışığının girmesini sağlayan bir özelliktir.

Sunroof Tamiri Fiyatları 2023

Sunroof tamiri fiyatları yapılacak olan Sunroof fitil tamirine, sunroof motor tamirine göre oldukça farklılık gösterebilir. Her araçta farklı marka sunroof sistemi bulunduğundan ötürü fiyatlar farklıdır. Bazı sunroof motor tamiri oldukça maliyetli olurken, bazı sunroof motorları uygun fiyatlara tamir edilir. Piyasada ki birçok modelin sunroof tamir ücretini alttaki tablo da görebilirsiniz.

Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları 2023

Marka ModelFiyat
Mercedes sunroof tamiri fiyatları4200 TL
Honda civic sunroof tamiri4000 TL
Peugeot 406 sunroof tamiri4500 TL
Peugeot 307 sunroof tamiri fiyatları3900 TL
Mercedes 200 e sunroof tamiri3900 TL
Clio 2 sunroof tamiri2900 TL
e36 sunroof tamiri fiyatları3800 TL
Peugeot 206 sunroof tamiri2900 TL
Freelander sunroof tamiri fiyatları4800 TL
Fiat stilo sunroof tamiri fiyatı2980 TL
Mercedes b150 sunroof tamiri3800 TL
Passat sunroof perdesi tamiri fiyatı4200 TL
Megane 2 sunroof motoru tamiri3800 TL
2023 Sunroof Tamiri Ücretleri

Sunroof Tamiri Neden Gereklidir?

Araçlarda bulunan Sunrooflarda, zamanla kullanımdan dolayı bazı arızalar olabilmektedir. Bunlar :

 • Açılmama ve kapanmama sorunları
 • Yağmurda sızıntı yapma
 • Hareket ederken ses yapma, zorlanma
 • Elektriksel sorunlar

Sunrooflarda oluşan bu tür sorunlar konforu oldukça etkileyebilir. Yağmurlu havalarda aracınızın içine su girebilir ve zararın boyutunu daha da büyütebilir.

Sunroof Tamiri Nasıl Yapılır?

Sunroof Tamiri Nasıl Yapılır?

Sunroof tamirinde ilk önce kontroller yapılır. Detaylıca test edilirken, uzman ekipler tarafından tespitler yapılır. Değişimi veya tamiri gereken durumlarda sunroof tamir işlemlerine başlanır. Sunroof tamirinde yapılacak işlemler şu şekildedir:

 1. Sorunun TESPİTİ: Sunroof sistemindeki sorunlar tespit edilir.
 2. Parça değişimi: Sunroofta motor değişimi, fitil değişimi gibi parçalar yapılır.
 3. Tamir: Tamire ihtiyaç duyulan parçalar sökülür ve tamir edilir.
 4. Kontrol: Tamamen tamir edilen sunroof kontrol edilir ve sonrasında müşteriye teslim edilir.

Sunroof Tamiri Ne Kadar Sürer? Kaç Saat?

Sunroof Tamiri Ne Kadar Sürer

Sunroof tamiri genellikle yapılacak işleme göre değişir. Basit bir sunroof fitili değişimi ortalama olarak 2 saat sürerken, komple sunroof değişimi veya tamiri genellikle bir gün sürebilir. Ayrıca sunroof motor değişiminin de oldukça basit olduğunu ve maksimum 3 saat süreceğini belirtebiliriz.

Sunroof Tamiri Ne Kadar Maliyetlidir?

Sunroof tamiri maliyetli bir işlemdir. Özellikle bazı araç modellerinde bulunan sunroof modellerinin tamir ücreti oldukça yüksektir. Bu modellerde bazı zamanlar yedek parça sıkıntısı yaşanmakta ve bulunan parçalarında ücreti çok yüksek fiyatlardadır. Bu yüzden marka ve modele bağlı olmak üzere 2.500 TL’den başlayıp, 20 bin liralara kadar tamir ücretleri çıkabilmektedir.

Sunroof Tamiri Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Sunroof oldukça önemli bir aksesuardır ve arızası durumunda özellikle yağmurlu havalarda araç sürücüsünü oldukça olumsuz etkiler. Sunroof tamiri yaptırırken, servisin tecrübesi çok önemlidir. Sunroof oldukça hassas iş gerektiren bir özelliktir. Uzman kişilerce yapılmayan sunroof sisteminde sesli çalışma, su sızıntıları ve kısa süre de birçok arıza meydana gelebilir. Bu yüzden sunroof tamiri yaptırmadan önce, firmayı araştırmalı ve emin olduktan sonra gitmelisiniz.

Sunroof Tamiri Yaptırmadan Önce Yapabileceğim Şeyler Nelerdir?

Sunroof tamiri yaptırmadan önce kendinizin yapacağı birtakım işlemler olabilir. Bu yapılanlar sayesinde sunrooftaki arıza tamamen çözülebilir veya sorun devam edebilir.

 • Tıkalı kanallar: Kanalların tamamen tıkanması sonucunda sunroof sızıntıları meydana gelir. Bu kanalların temizliğini yaparak sunroofun su sızıntısını engellemek mümkündür.
 • Yağlama: Sunroof özelliği gürültülü çalışıyorsa yağsız kalmış olabilir. Sunroof sisteminin kaydığı zemini yağlayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Sunroof Tamiri Garantisi Var Mı ?

Sunroof Tamiri Garantisi Var Mı ?

Sunroof tamirine garanti veren birçok iş yeri bulunmaktadır. Bu gibi maliyetli olan tamir işlemleri yaptırırken garanti sunan firmalar ile çalışmanız çok önemli bir konudur. İşinin arkasında duran, garantili çalışan firmalar oldukça kaliteli malzeme kullanmakta ve bu malzemelere de garanti vermektedir. İleri de oluşacak bir sorun için aynı firmaya giderek garantiden yararlanabilirsiniz.

Sunroof Tamiri Yaptırmak, Sunroof Değiştirmekten Daha mı Ucuz?

Sunroof tamiri, yenisini yaptırmaktan veya sunroof değiştirmekten çok daha ucuz bir işlemdir. Örnek vermek gerekirse yeni bir sunroof 15 bin lira tutarken, tamir işlemi sadece 5 bin lira tutmaktadır. Bu verdiğimiz sadece bir örnektir. Bazı durumlarda sunroof tamirinde çok ufak bir parça değişerek sorun çözülmektedir. Bu yüzden iyi bir sunroof servisine gitmeli ve tamir hakkında kontrol etmelerini talep ederek detayları öğrenmelisiniz.

Sunroof tamiri ve fiyatlarını, dikkat edilmesi gereken tüm işlemleri sizler için sıraladık.

Sunroof tamiri hakkında sık sorulan sorular:

 1. Sunroof tamiri yaptırmadan önce nelere dikkat etmeli

  Sunroof tamiri yaptırmadan önce, servisin deneyimli ve uzman bir ekibe sahip olup olmadığını, kullanılan malzemelerin kalitesini, tamir işlemi için sunulan garanti süresini ve servis verilen fiyatları kontrol etmek önemlidir. Ayrıca, servisin müşteri yorumları ve referanslarına bakarak servis kalitesini değerlendirmek de önemlidir.

 2. Sunroof tamiri için ne kadar ödeme yapmam gerekiyor?

  Sunroof tamiri ücreti, aracın markasına, üzerinde kullanılan sunroof bileşenlerine ve tamiri yapılacak olan parçaya göre değişebilir. Sunroof fitili tamiri ile sunroof motoru tamiri oldukça farklı olacaktır. Bu yüzden servisten net fiyat bilgisi alınması gerekir.

 3. Sunroof tamiri yaptırdıktan sonra ne kadar süre garanti verilir?

  Sunroof tamiri yapıldıktan sonra, bazı servisler 6 ay garanti verirken, bazı servisler 1 yıl garanti sunar. Bu tamamen servisin çalışma tarzına göre farklılık gösterecektir.

 4. Sunroof tamiri yaptırmak, aracımın değerini düşürür mü?

  Sunroof tamiri yaptırmak, otomobilin değerini düşürmez. Aksine ikinci el araçlarda sunroof bozuk haldeyse değeri düşer, çalışan sunroof sistemli bir aracınız varsa değerine değer katabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x