OTO Takvim

Fren diskleri belirli bir kilometre sonunda aşınmaya başlamaktadır. Bu aşınmayla beraber fren diskinde çok ufak boyutlarda eğiklik da olabilmektedir. Fren diski eğildiği zaman direksiyonda titreme gibi bir takım olumsuzluklar görülmektedir. Bu yüzden araç kullanıcıları, fren disklerinin yenisini satın almak yerine fren disklerini bir tornacıya götürerek torna ettirmekte ve 30.000 km daha rahatlıkla kullanmaktadırlar. Fren disk torna fiyatı günümüzde oldukça ekonomiktir.

Fren Disk Tornalama Fiyatı 2023

Disk Torna Fiyatları

Fren disklerinizi tornalatmak için sökmeniz gerekmektedir. Sökülen fren disklerini sanayi sitelerinde ki tornacılara götürerek 10 dakika gibi kısa bir sürede 1 ADET fren diskini torna ettirmek mümkündür.

1 adet fren diski torna fiyatı 🔵50 TL
2 adet fren diski torna fiyatı 🟡90 TL

2023 yılında 1 adet fren diski torna ücreti 50 TL tutmaktadır. 4 adet fren diski tornalama fiyatı ise 200 liradır.

Araç üstü fren disk tornalayan yerlerde mevcuttur. Bu gibi yerleri bulabilir ve frenlerinizin eski hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Frene basınca direksiyon titremesi yaşanıyorsa, fren disklerinizin eğik olduğunu söyleyebiliriz.

Fren Diski Tornası Kaç Dakika Sürer?

Disklerin torna edilmesi adet başına ortalama 10 dakika sürmektedir. Genellikle 2 fren diski torna edilmektedir ve maksimum 30 dakika sürmektedir. İş yerinin doluluk oranına göre bu süre biraz daha farklı olabilir.

Fren Diski Tornalatmak Doğru Bir Uygulama mı?

Fren diski tornalatmak aslında yanlış bir uygulamadır. Fren diskinin kalınlığı bu uygulama sayesinde incelmekte ve ömrü daha da azalmaktadır. Bu gibi uygulamaları yaptırmak durumunda kalıyorsanız, her zaman usta kişiler ile çalışmanız gerekmektedir. Disk yüzeyini minimum şekilde incelten ve işinde profesyonel olan tornacılar ile çalışmak, aracınızın fren güvenliğini koruyacaktır.

Sonuç:

Fren diskinin yenisini satın almak yerine torna yaptırmak istiyorsanız, bu işi profesyonel kişilere yaptırmanız gerecektir. Fren diski tornalaması uzmanlık ve hassaslık gerektiren bir uygulamadır. Minimum aşındırma ile fren diskleriniz performanslı hale gelebilmektedir. Bulunduğunuz ilde ufak bir araştırma yaparak torna ustalarını bulabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x