OTO Takvim

Fren balatası belirli kilometrelerde değişen bir parçadır. Fren sistemi için son derece önemli olan bu balatalar aşınmaya başladığı ve değişim vakti geldiği zaman frenlerde zor tutma ve fren sesleri meydana gelir. Bu gibi durumda araç sürücüsü fren balatalarının bittiğini anlar ve gerekli kontrollerin sağlanması adına servise veya kendi ustasına gider. Fren balatası değişimi fiyatları genellikle her arabada işçilik bakımından aynıdır.

2023 Fren Balatası Değişimi İşçilik Fiyatı
2023 ÖN Arka Fren Balatası Değişimi İşçilik Fiyatı

Fren Diski Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Ön ve arka balata değişimi birbirinden farklı olabilmektedir. Arka tekerlerde kampana olan araçların balata değişimi ön tekerlere göre biraz daha uzun sürmektedir. Fiyat olarak da arka balata değişimi fiyatı önlere göre daha yüksek tutmaktadır.

Ön Fren Balatası Değişim Ücreti kaç TL ?

Fren balata değişimi fiyatı teker başına 100 TL’dir. Bu fiyat servislerde daha üst seviyelerdeyken, sanayi sitelerinde bazen daha da düşük fiyatlarda olmaktadır. Ön fren balata değişimini günümüzde tüm oto tamircileri, oto elektrikçileri yapmaktadır. Fiyatlar ise şu şekildedir.

Opel astra fren balata değişimi fiyatı100 TL
Ford fiesta fren balata değişimi fiyatı100 TL
Honda civic balata değişimi fiyatı110 TL
Fluence fren balatası değişimi fiyatı100 TL
Opel corsa balata değişimi fiyatı100 TL
Polo balata değişimi fiyatı100 TL
Tofaş fren balata değişimi fiyatı100 TL
Bmw fren balatası değişimi fiyat100 TL
Toyota corolla balata değişimi fiyatı100 TL

Arka Fren Balatası Değişim Ücreti kaç TL ?

Arka fren balatası değişimi kampana ve disk tekerlerde farklılık göstermektedir. Günümüzde ortalama sanayi fiyatlarını sizler için bir araya getirdik. Arka teker fren balata değişimlerini tüm oto servisleri, oto elektrikçileri ve motor tamircileri yapmaktadır. Değişimi oldukça kısa sürmektedir. Ayrıca arka fren balatası değişirken bir balata spreyi ile temizlik yapılması da fayda sağlayacaktır.

Opel Vectra arka fren balata değişimi fiyatı150 TL
Ford Focus arka fren balata değişimi fiyatı130 TL
Honda City arka balata değişimi fiyatı130 TL
Fluence arka fren balatası değişimi fiyatı150 TL
Opel corsa arka balata değişimi fiyatı150 TL
Golf arka balata değişimi fiyatı150 TL
Tofaş Doğan arka fren balata değişimi fiyatı120 TL
Bmw 3.20 arka fren balatası değişimi fiyat160 TL

Arka frenlerde kampana varsa fiyat teker başı 120 TL’den başlamaktadır. Fakat yeni model birçok araçta 4 teker disk fren olduğundan ötürü disk olanlarda 100 TL olmaktadır. Bu fiyatların birçok serviste farklılık gösterdiğini de tekrar hatırlatalım.

Fren Testi Fiyatları 2023

Fren balatası ne zaman değişir?

Ön Arka Fren balatası ne zaman değişir
Fren balatası ne zaman değişir

Fren balatası değişimi geldiğinde araç frenlerinde zayıf tutma meydana gelir. Ayrıca balatalar inceldiğinden ötürü seste meydana gelebilir. Eğer araç frenlerinde zayıflama, tutmama gibi sorunlar görüyorsanız en kısa sürede servise gitmeniz tavsiye edilir. Ayrıca km olarak da fren balatasının 40.000-55.000 km arasında değiştiğini söyleyebilirsiniz.

Fren balata değişimi kaç saat sürer?

Fren balata değişimi ön iki teker için ortalama olarak 20- 30 dakika sürmektedir. Oldukça kolay olan balata değişimini birçok araç sahibi kendisi de yapabilmektedir. Eğer kendiniz yapamıyorsanız direkt olarak bir ustaya ve servise giderek değişim sağlayabilirsiniz.

  1. Fren Balatası Hangi Marka Tercih Edilmeli?

    Fren balatasında orijinal markalar tercih edilmelidir. Yan sanayi fren balataları, fren performansı konusunda oldukça zayıf ve kısa ömürlüdür.

  2. Fren Balatasının Zayıfladığı Nasıl Anlaşılır?

    Fren tutuşunda zayıflama, frene basınca gelen sesler varsa frenin zayıfladığı anlaşılmaktadır. Fren balatası inceldikçe fren sistemi oldukça kötü duruma gelecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x