OTO Takvim

Bir aracın kapı kolları; tavan çıtalarıyla birlikte fitilleri ve taponlarının sökülmesi sonrasında aracın tüm kaportasının boyandığı işleme komple araç boyama denir. Bu işlemin kapsamlı ve araçtaki hasar durumu komple araç boyama fiyatları üzerinde etkilidir. İşlem öncesinde varsa araçtaki göçüklerin onarımı yapılmalıdır. Sonrasında boyama işlemine geçilmektedir.

Araç boyama işlemi titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. Bundan dolayıdır ki boyama işleminin bu alanda uzman olanlar tarafından yapılması şarttır. Ancak bu sayede boyama işleminin istenilen performansın elde edilmesi mümkün olacaktır. Burada aracın boyanırken tercih edilen boya malzemesinin kalitesine de dikkat etmek gerekmektedir.

Komple Araba Boyama Fiyatları 2022

Komple Araç Boyama Neden Yapılır?

Bir aracın komple boyanması gündeme geldiği zaman karşımıza 2 farklı neden çıkar. Bunlardan birincisi herhangi bir trafik kazasının yaşanmasıdır. Diğeriyse aracın yaşından kaynaklanan kaporta aksamındaki yıpranmalardır. Bu yıpranmalar genellikle kendisini boya yanması olarak göstermektedir. Bir de boya dökülmelerinden dolayı araçlarda komple boyamaya işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir aracın komple boyanmasına karar verdikten sonra dikkatli bir araştırma sürecinin içerisinde yer almak gerekmektedir. Çünkü bu tarz bir işlemde hatalı bir uygulama; maliyetli masraflara sebep olur. Yine hatalı bir işlem sonrasında araçta değer kaybı bile yaşanabilir. Bundan dolayıdır ki aracınızı komple boyatacaksanız; ilk önce bu alanda uzman olan bir servise gitmenizde fayda vardır.

Araç Boyama Fiyatları 2022

Komple Araç Boyamada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araç boyama işlemi son derece titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. Bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesi için mutlaka bu alanda deneyim sahibi olan bir servisten hizmet almak şarttır. Aracınızı komple boyatacaksanız aşağıda sıraladığımız kriterlere dikkat etmek durumundasınız;

  • Boya kodu aracınızın rengiyle birebir aynı olmalıdır
  • Aracınızın renginin fabrikasyon olup olmadığına dikkat edilmelidir
  • Boya için kullanılacak olan tiner ya da diğer çözücüler uygun ölçekte hazırlanmalıdır

Görüldüğü üzere komple araç boyama işlemi farklı kriterlere dikkat edilmesinin şart olduğu bir işlemdir. Bu işlemde öncelikli olarak boya işleminde kullanılan boyanın tonunun aracınızın rengiyle tam uyumlu olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yine araç boyanırken işçiliğin üst düzeyde bir düzeyde kalitede olmasına dikkat etmek şarttır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x