OTO Takvim

Arabamı satmak istiyorum dediğinizde sizlere hızlı ve güvenilir bir nakit alım teklifi verip satın alabilir firma gerek. Eğer acil durumunuz yoksa ilan siteleri de sizin için alternatif satış kanalı olabilir. Bu durumda önemli olan ihtiyaca göre hareket etmek. Daha öncede araba satışı ile ilgili tecrübeli iseniz ilan siteleri üzerinden satış yapmak sizin için zor olmayacaktır. Peki acil durumlarda aracınızı satmak istediğinizde ne yapacaksınız ? Bu durumda soracağınız soru şu olacak arabam kaç para eder ?  bu sorunun cevabı biraz geniş çaplı olacak ama araç değerleme yaparken bilmeniz gereken ilk konu aracın ekspertiz bilgisidir.

Kaporta Boya Durumu

Aracınıza değerleme yapılırken kaporta boya aksamının durumunu bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiler ışığında aracınıza değer biçeceksiniz. Türkiye’de ikinci el araçların değeri kaporta boya km hasar kayıtları gibi etkenlerin sonucundan belirleniyor. Aracınızın kaşporta boya durumunu bilmiyorsanız değerleme yapmanız zor olacaktır. Bundan dolayı aracınıza ekspertiz yaptırmanızı öneriyor, ekspertizde çıkacak sonuca göre değerleme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Motor Mekanik Durumu

Araçların değeri belirlenirken bir diğer konu ise motor ve mekanik aksamın durumu. Aracın motor mekanik aksamındaki sorunların olması araç değerini etkiliyebilir. Örnek vermek gerekirse bir aracın baskı balatasının kötü olması araç değerini etkiler. Turbodan ses gelmesi yada aşırı siyah duman atması gibi konuları aracın değerini etkileycektir. Bunların hiç birinin olmasıda aracın değerini artı yönde etkileyecektir. Bu gün en kötü aracın baskı balata değişimi 4-5 bin TL den başlıyor. Ön takım arızası periyodik bakım derken 8 – 10 bin TL masraf çıkıyor. İşte tamda bu sebeplerden dolayı araç değerleme yaparken motor mekanik ekspertizi çnemlidir.

Kilometre Ve Hasar Kaydı

Araç satmak istediğinizde satın alan kişi ve firmaların ilk baktıkları yer aracın kilometresidir. Daha sonra hasar kaydı ve diğer kontrolleri yapılır. Aracın kilometresinin yaşına göre yüksek olması durumu fiyatı etkiler. Bunun belirlenmesi için aracın aynı modellerinin emsallaerine bakılması gerekiyor. Bir araçta çok fazla hasar kaydı olması veya ağır hasarlı olmasıda aynı şekilde fiyat etkileyecektir.

Finale geldiğimizde aracınızı satmak istediğinizde önce değerini bilmeniz gerekiyor, daha sonra acil durumunuz var ise ederi değerinde satın alan bir firma bulmanız gerekiyor.

Aracınızı Satmak İster misiniz ? Hem de Sadece 30 dakikada

30 dakikada araba satmak kulağa hoş geliyor. Arabanakit.com sadece 30 dakikada aracınızı değerleyip satın alıyor. Peki bu nasıl oluyor ? Arabanakit.com un aracımı satmak istiyorum sayfasına giriyorsunuz oradaki formu doldurup daha sonra hemen Teklif alıyorsunuz. Teklifi kabul etmeniz durumunda 30 dakika içinde aracınızı değerinde satıp ödemenizi anında Nakit alıyorsunuz. Firmanın müşteri yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x