OTO Takvim

Araçlarda bulunan egzozlar, bazı zamanlarda altını sürtme sonucu veya doğal gelişmeler sonucunda eskiyebilir. Eskidikçe çürümeye başlayan egzozlar artık patlamış derecesine gelir ve oldukça fazla ses çıkartırlar. Patlak egzozlar hem yakıt tüketimi, hem emisyon konusunda oldukça zararlıdır. Motorun düzensiz çalışmasını sağlayacak, yakıt tüketimini artıracak ve çevreye de oldukça zarar verecektir. Bu şekilde patlak egzoz ile araç sürülmesi kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Egzoz tamiri fiyatları, günümüz de oldukça ekonomiktir. Egzoz tamir fiyatı işi egzozdaki çürümenin veya deliğin boyutuna göre belirlenmektedir. Eğer delinen yer oldukça büyükse genellikle değişim tavsiye edilmektedir.

Patlak Egzoz Tamiri Fiyatları 2023

Egzoz Tamiri Ücreti Ne Kadar

Egzoz tamiri genellikle kaynak veya tamir macunu ile yapılmaktadır. Delinen yer ufak ise egzoz tamir macunu sürülmekte, delik olan yerin büyük olduğu bölgelerde ise kaynak yöntemi kullanılmaktadır. Ufak olan yerler için egzoz tamiri fiyatı ortalama olarak 80- 200 TL arasında tutmaktadır. Birçok egzoz tamircisi genellikle macun sürerek müşterinin sıkıntısını gidermektedir. Aracın egzozundaki delik büyük seviyede ise ustanızdan parça ekleyerek kaynak atmasını isteyebilirsiniz.

Egzoz Delinmesi Nasıl Anlaşılır?

Araçtaki egzoz deliğini anlamanın yolu oldukça kolaydır. Aracınız çok gürültülü çalışıyorsa, yakıt tüketimi fazlaysa ve aracın altından yakıt kokusu geliyorsa büyük ihtimal egzoz deliktir. Araç sürücüsü rahatsız edecek seviyede ki gürültülü sesi duyunca egzozdan geldiğini çok rahat bir şekilde anlamaktadır. Bu gibi durumlarda hemen en yakın servise veya egzoz tamircisine giderek sorunu çözdürebilirsiniz.

Egzoz Tamiri Macunları Dayanıklı mı?

Egzoz tamirinde sıklıkla bu macunlar kullanılır. Isıya dayanıklılığı oldukça yüksek olan bu egzoz tamiri macunlarının 1 yıl kadar dayanacağını söyleyebiliriz. Bazı zamanlarda çok daha çabuk eski haline geri dönmektedir. Macun işlemi genellikle geçici bir işlem diyebiliriz. Fakat çok daha uzun süre kullanmak için kaynak yönteminin en sağlıklı yöntem olduğunu da söyleyebiliriz.

Egzoz Tamiri Macunları Dayanıklı mı

Egzoz borusunda ki delinmelerden ötürü de kaynak ve macun işlemi kullanılmaktadır. Egzoz borusu değişimi genellikle yüksek ücretler de yapıldığından dolayı birçok araç bu işlem yerine tamir yaptırmaktadır.

Egzoz ustası tarafından tüm egzoz sistemi ilk olarak kontrol edilir ve sonrasında nelerin yapılacağını sizlere anlatır. Bu gibi durumlarda ilk olarak ücreti öğrenmeniz ve bütçenize göre adım atmanız oldukça yerinde bir karar olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x