OTO Takvim

Renault Clio 4 1.5 DCİ araçlarında triger setinin belirtilen kilometrelerde değişmesi oldukça önemli bir konudur. Araç sahipleri bu tür bakımları zamanında yaptırdığında uzun yıllar sorunsuz olarak aracı kullanmaya devam etmektedirler. Renault clio triger seti değişimi hem yetkili servis tarafından hem de özel servis tarafından yapılmakta olan bir işlemdir. Peki Clio 1.5 DCİ triger seti ne zaman değişir ?

Clio 4 1.5 triger seti ortalama 60-95 bin kilometre arasında değiştirilmelidir. Bu kilometre arasında kontrol edilmeden değişimi yapılarak aracın bakımı tamamlanmalıdır.

Renault Clio 4 1.5 dci Triger Seti Ne Zaman Değişir

Clio araçlarda bazı durumlarda triger setinin 100 bin km’de hatta daha fazla kilometrelerde hala değişmediği görülmektedir. Bu oldukça yanlış bir harekettir. Zamanında triger setinin değişimi hem motor performansı hem de motor dayanıklılığı açısından oldukça önemli bir hareket olacaktır.

Renault Yetkili Servis Triger Kayışı Fiyatı 2022 Yılında Ne Kadar ?

Yetkili servislerde Renault Clio triger kayışı değişim fiyatı ortalama 2500 TL’den başlamaktadır. Net bilgi almak için Renault yetkili servisi ile iletişime geçmelisiniz. Triger kayış değişimi ortalama 2 saat süren bir işlemdir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x